Monomakh – programinė įranga skirta automatizuotam daugiaaukščių karkasinių pastatų gelžbetoninių konstrukcijų projektavimui.

Šiuolaikinėje statyboje plačiai naudojama monolitinė-karkasinė technologija apibrėžė užduočių, sprendžiamų programine įranga Monomakh, tipą. Per paskutinius metus PK Monomakh buvo įvertintas projektuotojų kaip nepakeičiamas instrumentas gyvenamųjų ir visuomeninių daugiaaukščių pastatų iš monolitinio gelžbetonio konstrukcijų skaičiavimui.

Monomakh skirtas pastatų iš monolitinio gelžbetonio, pastatų su mūrinėm sienom skaičiavimui ir projektavimui. Atlikus pastato ir jo atskirų dalių skaičiavimus, galima suformuoti konstrukcinių elementų armavimo darbo brėžinius ir schemas. PK Monomakh  susideda iš atskirų programų – BUILDING, BEAM, COLUMN, FOOTING, REWALL, SLAB, BRICK. Šios programos yra susietos, tačiau galima dirbti ir su kiekviena atskirai.

BUILDING funkcijos. Projektuojamo pastato modelio sukūrimas. Automatinis apkrovų surinkimas, konstrukcinių elementų skerspjūvių parinkimas ir tikrinimas. Medžiagų kiekių ir kainos nustatymas. Duomenų eksportas į konstravimo programas. Apkrovų į pamatus eksportas į DEF-PC, skaičiuojamosios schemos eksportas į LIRA.

Konstravimo programų BEAM, COLUMN, FOOTING, REWALL, SLAB, BRICK funkcijos. Darbas autonominiu režimu, taip pat darbas su duomenimis, automatiškai sukurtais programoje BUILDING. Gelžbetoninių elementų skaičiavimas. Konstravimo rezultatų pateikimas darbo brėžiniais. Brėžinių dxf-bylų ir skaičiavimo rezultatų tekstinių bylų formavimas.

PK Monomakh suteikia realią pagalbą priimant projektinius sprendimus, vystant individualius laisvo patalpų planavimo projektus, esant didelioms projektinių darbų apimtims, taip pat atliekant atliktų projektų ekspertinį įvertinimą. Programoje BUILDING modelio sukūrimo pagretinimui numatytas palnų, sukurtų AutoCAD bazėje, naudojimas. Labiausiai vartotojus žavi objektų modeliavimo paprastumas programiniuose paketuose BUILDING, SLAB, REWALL, iš kurių vėliau galima eksportuoti duomenis į LIRA, bei gelžbetoninių konstrukcijų brėžinių sudarymas.