AutoCAD – tai populiariausia universali automatizuoto trimačio projektavimo sistema, turinti savyje kompleksą funkcijų ir komandų, skirtų braižymui, vizualizacijos kūrimui, dokumentacijos paruošimui bei duomenų dalijimuisi.

AutoCAD darbo aplinka lengvai suprantama ir keičiama pagal vartotojo poreikius, o įrankių juostos pritaikytos kokybiškam ir greitam projektavimui.

AutoCAD - tai bazinė sistema, kurios pagrindu sukurta visa eilė taikomųjų programų. AutoCAD turi lanksčias dvimačio projektavimo ir brėžinių formavimo priemones bei patogius trimačių objektų modeliavimo instrumentus.

AutoCAD programoje įdiegtas parametrinis braižymas - atliekant bet kokius pakeitimus, išlaikomi vartotojo nustatyti tarpusavio ryšiai tarp objektų. Parametrinio projektavimo instrumentai sumažina klaidų tikimybę, sudarant bei redaguojant projektą.

Programoje įdiegti 3D modeliavimo įrankiai leidžia projektuoti laisvų formų sudėtingus fizinius 3D objektus ir suteikia didžiausią lankstumą ir kontrolę, kuriant koncepcinius projektus.

Pagerintas PDF failų palaikymas užtikrina lengvesnį komandinį darbą, o patobulinti dinaminių blokų kūrimo įrankiai leidžia sudaryti blokų bibliotekas.

Komandinė eilutė, kuri paskutinėse versijose pamažu slėpėsi po atnaujintais grafiniais instrumentais, dabar vėl užima savo įprastinę vietą. Naujoje AutoCAD versijoje vartotojai vėl gali įvedinėti komandas, pavyzdžiui L linijų braižymui. Plaukiojančiame permatomame komandų langelyje dabar palaikomas istorijos režimas, yra papildomi šriftai, galimybė automatiškai užbaigti komandą ir pasirinkti komandų variantus pelės pagalba, pvz., pasirinkti funkciją TTR komandai „Circle“ arba On/Off komandoje „Layer“. Komandinės eilutės vartotojai teigiamai įvertins atnaujintas įprastinio instrumento funkcijas naujoje versijoje.

Nelinksma naujiena, nors praktiškai ji vienintelė, yra eilinis brėžinių išsaugojimo DWG formato atnaujinimas. Norint dirbti su AutoCAD failais senesnėse programos versijose, reikės atlikti formato pakeitimo procedūrą. Kas liečia brėžinių redagavimą, tai atsirado tokios naujovės, kaip tiesioginis savybių pakeitimas – dabar visi objektų parametrų pakeitimai iškarto atvaizduojami ekrane, o ne tada, kai pilnai įvykdoma komanda. Patobulintas darbas su sudėtingais masyvais leidžia lengviau atvaizduoti detales su dideliais dinaminių parametrų rinkiniais.

Naujoje programos versijoje galima redaguoti iš karto kelių objektų brūkšniavimą. Išplėsta brūkšniavimo instrumentų panelė atsidaro automatiškai, pasirinkus bet kurį užbrūkšniuotą elementą. Patobulinta „Offset“ komanda suteikia naujas galimybes kontroliuoti poslinkių kryptį ir atstumą. Tempimo ir įspaudimo funkcijos dabar lengviau veikia su sudėtingomis geometrinėmis formomis, tame tarpe kūgiais. Komanda „Xref” dabar leidžia redaguoti išsaugotas trajektorijas tiesiai dialogo lange „Attach“. Žymiai išplėstos galimybės importuoti failus ir apjungti juos su taškų debesimis (pavyzdžiui, 3D skanerio), be to, yra palaikomi įvairūs formatai.

Dar vienas svarbus AutoCAD aspektas liečia modelių dokumentavimą ir tarpusavio sąveiką au mechaninėmis CAD sistemomis, tokiomis kaip, Autodesk Inventor, Dassault Systèmes CATIA ir SolidWorks. Dabar projektuotojai gali importuoti sudėtingus mechaninius modelius ir paruošti galutinę dokumentaciją DWG formate, greitai sudarydami vaizdus, surinkimo brėžinius, pjūvius su paslėptomis linijomis ir šešėliais. Brėžinių anotacijų sudarymui dabar galima naudoti naujus peršviečiamus šriftus, kurie bus atvaizduojami visuose vaizduose, ir kontroliuoti jų atvaizdavimo tvarką, nepriklausomai nuo pririšimo prie konkrečių elementų ir sluoksnių. Pagaliau, pagal nutylėjimą rėmas „wipeout frame“ nėra spausdinamas ant popieriaus.